Muzyka na naszym weselu

Dziś chciałabym Wam opowiedzieć o naszym zespole weselnym. Jak już wspominałam, takiej atrakcji początkowo w ogóle nie było w planie 😉

Fot. sblackley (Flickr.com)

Fot. sblackley (Flickr.com)

Ponieważ wielu gości zniechęciło się formą naszego przyjęcia (uroczysty obiad) i postanowiło odmówić przybycia, stwierdziliśmy, że tym, którzy się jednak „odważyli” umilimy czas muzyką na żywo – tym bardziej, że z powodu licznych rezygnacji powstała nam nadwyżka w budżecie.

Nie musieliśmy szukać zespołu, gdyż restauracja zaproponowała nam muzyków, którzy często grywają u nich wieczorami. Okazało się, że panowie akurat mają czas na taki krótszy występ (jeśli chodziłoby o wesele do białego rana, nie podjęliby się tego zadania z powodu napiętego grafiku).

Nie był to typowy zespół weselny, a trio akustyczne. Na pewno kojarzycie tego typu „grajków”, którzy umilają gościom czas w knajpkach i restauracjach dźwiękami gitary i ładnym śpiewem.

Zespół wybrany został zupełnie w ciemno (nie mieliśmy żadnych nagrań ani opinii o nim w internecie), ale urzekła nas podesłana przez muzyków lista utworów – covery muzyki rockowej polskiej i zagranicznej. Wybraliśmy sobie nasze ulubione piosenki i zapytaliśmy o możliwość zagrania trzech piosenek spoza listy, które są nam szczególnie bliskie (m. in. Ain’t No Sunshine) – udało się! Panowie przygotowali repertuar na nasze życzenie.

W planach był 3-godzinny występ do obiadu w tle. Nie spodziewaliśmy się jednak, że muzyka rockowa tak przypadnie gościom do gustu i że z ogromną przyjemnością wkroczą oni na parkiet (na szczęście stoły zostały ustawione tak, że znalazł się wolny kawałek podłogi przed kapelą). Wyobraźcie sobie ciocie i cioteczki szalejące przy Knockin’ on Heaven’s Door. Przyznam, że byłam wniebowzięta!

Fot. marc falardeau (Flickr.com)

Fot. marc falardeau (Flickr.com)

Skończyło się na upraszaniu zespołu o to, by zagrali godzinę dłużej (oczywiście za dodatkową opłatą), gdyż żal nam było przerywać tak dobrej zabawy. Repertuar na ostatnią godzinę zespół wybrał już sam i były to szanty. Doskonale pasowały do naszego mazurskiego wesela i tym razem goście mogli dodatkowo pośpiewać 😉

Ta godzinka minęła w mgnieniu oka, a zapał do zabawy nie minął, no ale w końcu trzeba było wypuścić muzyków do domu i sfinalizować nasz „obiad”.

Efekt był taki, że naprawdę wybornie bawiliśmy się na naszym przyjęciu szczęśliwi i lekko zaskoczeni obrotem spraw 🙂

 

 

 

 

 

Reklamy

2 uwagi do wpisu “Muzyka na naszym weselu

    • O dziękuję 🙂 Muszę się jednak przyznać, że nasza „odwaga” wynikała po prostu z braku jakiegokolwiek planu i szliśmy na żywioł 😉 Nie wiedziałam czego chcę, ale dobrze wiedziałam czego nie chcę na swoim weselu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s